Korki ze slangu młodzieżowego ;P Slang na powitanie

Na powitanie można podać rękę, poklepać się po plecach, dziewczyny całują się w policzki. Dzisiaj najmodniejszym sposobem przywitania się jest żółwik. Żółwika robi się, uderzając pięścią o pięść drugiej osoby. Podczas wykonywania tego gestu, obie osoby wypowiadają słowo: żółwik. Nie jest to zwyczajny gest, po nie z każdą osobą można tak się przywitać. Żółwikiem witamy się tylko z ziomalem, czyli z równym gościem.

Na powitanie możemy powiedzieć: siema, siemanko, ema, emanko. Możemy też kogoś przywitać rymowanym zwrotem: Cześć cześć jeden sześć. Osoby spotykające się na czatach, witają się słowem: cze. Cze to oczywiście skrót od cześć. Popularne wśród młodzieży jest również angielskie słowo: hello. Od hello powstała skrócona wersja elo. Elo to pozdrowienie pasujące zarówno na powitanie jak i na pożegnanie.

Najbardziej popularne pozdrowienia końcowe to słowa pochodzące od zwrotu na razie. Zamiast na razie możemy powiedzieć: nara, narka, naru, narazka, narty, narciarz. Inne slangowe zwroty na pożegnanie to: strzałeczka, gzymsik, pozdro, czymsie, do zoba, do usły.
Agnieszka Pietrzyk
www.razemztoba.pl

1 comment

Anonimowy | 3 lipca 2014 05:23

Nie przypominam sb żeby przy żółwiku mówić 'żółwik!' ....

Prześlij komentarz