Korki ze slangu młodzieżowego ;P Litera "C"

C jak ciacho. W slangu na literę c pierwsze miejsce zajmuje ciacho. Jest to termin często używany przez dziewczyny na określenie atrakcyjnego chłopaka. Dziewczyny oglądają się więc za ciachami, a nawet za całą cukiernią. W slangu cukiernią nazywana jest grupa przystojniaków. Z kolei chłopcy oglądają się za cielęcinkami, ciziami, czikami, ale nie za cyborgami, bo cyborg to brzydka dziewczyna. Nie trudno się domyślić, do jakiej kategorii kobiet odnosi się określenie cielęcinka. Tak mówi się wyłącznie na młode dziewczyny.

Sporządzimy sobie teraz zestaw slangowych powiedzonek na literę c. Jako pierwszy wpisujemy: Cyrk na kółkach, ten zwrot może być bardzo przydatny, bo doskonale nadaje się do skomentowania czegoś śmiesznego. Dwa kolejne powiedzonka to: Ciach bajera, ciach temat. Używamy ich, gdy chcemy natychmiast zakończyć jakąś nudną albo niewygodną dla nas rozmowę. Radzę też zapamiętać wyrażenie: Ciamciaj bagietkę. Tak zwracamy się do jakiegoś ciula bądź ciołka, którego mamy dosyć i chcemy, żeby się od nas odczepił.

Jeżeli nie mamy pewności, że nasz rozmówca rozumie, co mówimy, możemy zapytać: Czujesz bazę? Czujesz motyw? Warto jeszcze zapamiętać następujące zwroty: Chyba cię Bóg opuścił, chyba w szafie śpisz, chyba cię łoś pokąsał. Tych zwrotów używamy, gdy chcemy dać komuś do zrozumienia, że ma głupie pomysły.

Do naszego slangowego niezbędnika na literę c dopisujemy następujące określenia: ciulowo, czyli fatalnie, czosnek, czyli coś beznadziejnego, czad, czadersko, czyli super, podobne znaczenie mają określenia: cool, coolersko. Mogą się nam również przydać terminy: czil i czilałt. Pochodzą one od angielskiego chill out i oznaczają relaks, wyluzowanie, spokój. Jeżeli ktoś w naszym towarzystwie jest czymś mocno poruszony, możemy go uspokoić mówiąc: Czil kolego, czilałt ziomek, wszystko będzie cacy.

Agnieszka Pietrzyk

Prześlij komentarz