Nowe seriale od NBC na sezon 2011/2012

Stacja NBC szykuje nowe seriale na sezon telewizyjny 2011/2012. Niektóre produkcje z obecnej ramówki nie prezentują się zbyt dobrze i prawdopodobnie nie dostaną zamówienia na kolejną serię. Dlatego szefowie kanału dali zielone światło na realizację czterech pilotów, które mogą dać początek nowym serialom.

Pierwszy projekt nosi tytuł ''REM'' i jest realizowany przez Kyle'a Killena. Twórca w ostatnim czasie poniósł kasową porażkę ze swoim poprzednim serialem - ''Lone Star''. Jednak podczas debiutu produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków. Teraz Killen dostał drugą szansę na zrealizowanie swojego pomysłu. ''REM'' jest reklamowany jako produkcja w stylu filmu ''Incepcja''. Serial ma być thrillerem o policjancie, który budzi się po wypadku i odkrywa, że żyje w dwóch odmiennych rzeczywistościach.
Drugi pilot zatwierdzony przez NBC to komedia romantyczna ''Free Agents''. Autorem produkcji jest John Enbom, współtwórca ''Party Down''. Serial ma opowiadać o zauroczeniu między dwójką dziwacznych współpracowników. Oboje przeżyli w ostatnim czasie zawody miłosne. Jedna z postaci się rozwiodła, natomiast druga straciła narzeczonego. Serial nie jest oryginalnym pomysłem Enboma, a przeróbką formatu angielskiego o tym samym tytule. W wersji oryginalnej bohaterowie pracowali jako agenci reprezentujący różnych artystów. Bohaterowie w adaptacji amerykańskiej będą dyrektorami firmy zajmującej się Public relations (PR).
Trzeci projekt to ''Love Lives'' - jest kolejną komediową produkcją o związkach damsko-męskich. Serial ma opowiadać o parze, która decyduje się na zdradę. Przyjaciele oraz rodzina bohaterów także zachęcają bohaterów, żeby śmiało wkraczali w tę strefę. Pomysłodawcą serialu jest Chris Sheridan (''Family Guy'').
Ostatni zamówiony pilot nie ma jeszcze oficjalnego tytułu. Projekt na razie funkcjonuje jako ''The Untitled Dan Goor Project''. Produkcja jest przedstawiona jako serial komediowy o młodym lekarzu, który zaczyna pracować w klinice prowadzonej przez jego rodziców. W rezultacie bohater będzie się opiekował nie tylko pacjentami, ale także członkami swojej rodziny. Pomysłodawcą serialu jest Dan Goor (''Parks and Recreation'').
Adam Lau
www.popcorner.pl 

Prześlij komentarz