Kasia i Tomek - komediowy serialik

Oryginalny pomysł formatu - "Love Bugs", po raz pierwszy pojawił się w Kanadzie, gdzie bardzo szybko znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych programów telewizyjnych. Pomysłowy scenariusz, nowatorska technika zdjęć oraz oryginalna kreacja charakterów głównych bohaterów zachęciła producentów z innych krajów, m.in. Francji, Szwajcarii, Grecji, Włoch, Portugalii i Szwecji do realizacji własnych wersji tego formatu. Pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę, zważywszy na liczne nagrody, a przede wszystkim na wielką sympatię widzów, którą serial zdobył wszędzie tam, gdzie tylko pojawił się na ekranie.

Kasia (30 lat) i Tomek (35 lat), są ze sobą już od blisko siedmiu lat, ale nie zdecydowali się jeszcze na małżeństwo. Każdy z odcinków ukazuje wspólne życie tej pary młodych, wykształconych i zwariowanych na swoim punkcie ludzi. Kasia i Tomek tworzą związek, któremu zdaje się przyświecać idea mówiąca o tym, że przeciwieństwa się przyciągają. Ich codzienne relacje często rzypominają "burzę w szklance wody", ale w ich wypadku zdaje się to być receptą na udany związek. Skrajnie różne temperamenty, odmienne poglądy i demonstracyjne głoszenie własnych, jedynie słusznych kwestii, jest tym, co tak naprawdę serwują sobie każdego dnia. Mimo to, a może dzięki temu, szaleją za sobą, jedno nie może funkcjonować bez tego drugiego, czyli (paradoksalnie) mamy do czynienia z harmonijnym i udanym związkiem! Może czasami zbyt niepokojąco odnajdziemy w serialu odbicie naszego własnego życia, musimy pamiętać jednak, że to w końcu tylko komedia... Fabuła serialu osadzona została w realia współczesnego, miejskiego życia. Zasługująca na podkreślenie struktura formatu oraz innowacyjny montaż (krótkie sceny uatrakcyjnione muzycznie i graficznie), doskonale uwypuklają zwariowane tempo współczesnego, miejskiego życia.
 
Kasia (Joanna Brodzik): Atrakcyjna trzydziestolatka. Bystra, otwarta, bezpośrednia. Emanuje niespożytą energią. Wyrafinowana kokietka, doskonale znająca własną wartość i siłę emanującego seksapilu. Idealnie pasuje do niej określenie "kobieta zmienną jest", po długich analizach podejmuje decyzje, po czym w sekundzie je zmienia z równym zapałem i przekonaniem. Jako typowa przedstawicielka płci pięknej bywa chimeryczna i kapryśna. Zaś do szału doprowadza ją temat ex-dziewczyn Tomka. Wrażliwa i uczuciowa do granic możliwości, zalewa się łzami, kiedy myśli o nieszczęściach, które mogłyby ją spotkać lub na wspomnienie niektórych wydarzeń z dzieciństwa. Kasia to modnisia, lubi dobrze i modnie wyglądać i niewątpliwie jest ekspertem jeśli chodzi o najnowsze trendy. Kreacjom, ich przymierzaniu i wyszukiwaniu potrafi poświęcić godziny nie tylko własnego czasu...Tomek chcąc a raczej nie chcąc, skazany jest na dzielenie tego hobby.
Tomek (Paweł Wilczak): Ma 35 lat. Pracuje na kierowniczym stanowisku w prywatnej firmie. Uwielbia samochody, komputery i sport. Nienawidzi nudnych "obiadków", natrętnej teściowej i opery... Choć satysfakcjonuje go związek z Kasią nie zawsze potrafi okazać to we właściwy sposób. Dumny z wywalczonej niezależności i wolności, w wielu codziennych sytuacjach chętnie z niej rezygnuje, gdy w grę wchodzi podejmowanie decyzji, nawet tych dotyczących koloru butów. Tomek to zdecydowany tradycjonalista w traktowaniu spraw damsko - męskich. [TVN]
Premierowy odcinek został wyemitowany 3 września 2002 roku. Powstały trzy serie, obejmujące 100 odcinków.
Na koniec, w 100. odcinku, Kasia i Tomek biorą ślub, jednak nie jest do końca jasne, czy Kasia wypowiedziała sakramentalne "tak" – odcinek kończy się w momencie, w którym powinna to powiedzieć, jednak – patrząc na Tomka – zaczyna się śmiać i kręci przecząco głową.

Prześlij komentarz