Brenda i pan Whiskers/Brandy & Mr. Whiskers jako ekspert od humoru


Serial opowiada o suczce Brendzie i króliku Whiskersie, którzy przypadkiem wypadają z samolotu lecącego nad Amazonką. Zamieszkują razem na drzewie, zaprzyjaźniają się z mieszkańcami Dżungli. Brenda, pragnie powrócić do swojego domu na Florydzie i kiedy nadarza się sytuacja gdzie może powrócić, nie udaje jej się.

Bohaterowie główni:

 • Brenda Harrington z Harringtonów z Florydy (ang. Brandy Harrington) – (15 lat) najlepsza przyjaciółka Whiskersa, który jednak czasami jej przeszkadza. Jest żółtą, niebieskooką suczką rasy mieszanej, która nosi różową bluzkę, bordowe spodnie, buty na koturnach i wisiorek z imieniem i nazwiskiem. Jest samolubna, a dla innych osób bardzo nieprzyjemna. Wydaje jej się, że zna się na modzie, choć nie do końca tak jest. Bardzo tęskni za swoim prawdziwym domem na Florydzie. Uwielbia zespół Słodkie Żabki. Brenda jest antropomorficznym psem z bogatej rodziny, którą się cały czas chwali. Jej charakter jest ukształtowany na wzór Paris Hilton. Często ratuje Whiskersa z opresji. Jej najlepszymi przyjaciółkami (oprócz Whiskersa) są Lola Boa, wąż, oraz Cheryl i Meryl – bliźniaczki tukany. O tym, że Brenda tak naprawdę nie jest rasowa, dowiadujemy się w odcinku pt. "Rasowa dama", kiedy to Whiskers widzi dokument Brendy ze schroniska, na którym przedstawiona jest jako "mieszaniec".
 • Pan Whiskers – (7 lat) najlepszy przyjaciel Brendy, a zarazem jej przeciwieństwo. Jest białym królikiem, który lubi dłubać tylnymi łapami w nosie, skakać przez swoje uszy jak na skakance i jodłować (czasem nawet całą noc), czego Brenda nie znosi. Kiedy chce zejść ze schodów zawsze spada na ziemię. Od małego marzył, żeby być kosmonautą lub astronautą. Nosi pomarańczowy kostium zapinany na suwak. Jest lepszy od Brendy w liściarstwie (podobne jest ono do snowboardu, tylko że zjeżdża się na liściu zamiast na desce). Umie też czarować, (co wykorzystuje tylko w jednym odcinku do walki z Gasparem) czego Brenda wcześniej nie wiedziała. Podczas kreskówki często przewija taśmę akcji, by upewnić się o czymś lub by zobaczyć wszystkie wydarzenia z góry. Whiskers jest królikiem, który nie miał zbyt wielu przyjaciół podczas swojego życia. Przez innych jest postrzegany jako głupi, niechlujny, zwariowany, hiperaktywny i ogólnie nieznośny królik. Whiskers także jest bardzo kochany i opiekuńczy, ale potrafi być niezgrabny i od czasu do czasu jest arogancki i niegrzeczny. Kiedy spotkał Brendę, był w drodze do zoo w Paragwaju i powiedziała mu ona, że został sprzedany za 0,5$. Stara się pielęgnować przyjaźń z Brendą, choć nie zawsze mu się to udaje. Inny najlepszy przyjaciel Whiskersa to Eddie – wydra, z którą często spędza czas nad rzeką. W wielu odcinkach (szczególnie w odcinku „Nauka to do potęgi klucz” oraz w odcinku „Drogi pamiętniku”) dowiadujemy się, że wbrew pozorom Whiskers to bardzo inteligentne zwierzę.
 • Lola Boa – (13 lat) jest najlepszą przyjaciółką Brendy (oprócz Whiskersa). Lola jest często głosem rozsądku wśród przyjaciół Brendy. Jest wężem, czego żałuje, bo bardzo chciałaby mieć ręce. Whiskers mówi, że gdy Lola pożera żywe gryzonie na ich oczach, chciałby uciec gdzie pieprz rośnie. Jednak Lola pozostaje jedną z lepszych przyjaciół Brendy i gotowa jest pomóc jej, chociaż okrutna natura suczki jest czasem szorstka nawet dla niej, która ją toleruje. Lola potrafi pięknie śpiewać.
 • Cheryl i Meryl – ( 14 lat) bystre i sprytne bliźniaczki tukanice, które mają żal i urazę w stosunku do siebie. Każda z nich troszczy się o drugą, ale mają tendencję do kłótni o prawie wszystko, nawet o to co nie jest tego warte; tylko w nielicznych, rzadkich przypadkach się zgadzają. Walki Cheryl i Meryl często prowadzą do katastrof, które odwracają ścieżki planów Brendy i pana Whiskersa. Są to przyjaciółki Brendy.
 • Eddie – (11 lat) to wydra płci męskiej i najlepszy przyjaciel Whiskersa. Kiedy dziewczyny, z Brendą na czele, zarzucają coś Whiskersowi, Eddie staje zawsze po stronie królika. Eddie jest małomówny, chociaż często staje się księgą wiedzy w Amazonii; wie on dużo o wielu różnych rzeczach. Jest szczęśliwy pomagając poza Whiskersem komukolwiek. Jest jednym z niewielu, kto faktycznie może tolerować zachowanie Whiskersa przez dłuższy czas. Eddie ma najprawdopodobniej wadę wymowy, ponieważ gdy coś mówi, śmiesznie sepleni. Często nazywa Brendę panienką.W jednym z odcinków okazuje się, że jest zakochany w Loli, w czym Whiskers chce im przeszkodzić, a Brenda pomóc.
 • Margo – (17 lat) jest patyczakiem płci żeńskiej, która jest ponad Brendą w socjalnym łańcuchu amazońskiej dżungli. Jest przemądrzała i wymądrza się przy wszystkich. Jest ślepa na potrzeby innych oraz bardzo arogancka. Zazwyczaj jest nieprzyjemna dla wszystkich. W odcinku „Egzotyczny tercet” Whiskers i Eddie się w niej zakochują, ale później zdali sobie sprawę, że nie warto.
 • Gaspar Le Gecko – (20 lat) jaszczurka, przedstawia się jako „właściciel dżungli amazońskiej”, lecz zależy mu tylko na zyskach (z wyjątkiem w odcinku „Z kamerą wśród zwierząt” gdzie pomagał Brendzie wydostać się z dżungli. Przypomina mafioza – ma sługi, którzy zawsze się jego słuchają. Jest oszustem i samowyznaczanym dyktatorem. W którymś odcinku słudzy Gaspara mówią, że został nim tylko dlatego, że nikt inny nie chciał. Gaspar lubi wykorzystywać innych (głównie Brendę albo pana Whiskersa), by otrzymywać coś na czym mu zależy. Bardzo podoba mu się Brenda i jest gotów zrobić dla niej wszystko. Interesuje się polityką i głęboko wierzy w szczęście.Ma kolekcję amuletów szczęścia. W odcinku „Królicza łapka na szcęście” chciał koniecznie zdobyć łapki Whiskers'a.

Bohaterowie epizodyczni:

 • Harold – Zwierzątko Whiskersa. Jest świnką morską. Występuje w odcinkach "Zwierzątko" i "Potwór w mojej głowie".
 • Melvin Todiero – dobrze zbudowany jeleń, w którym kochała się Brenda. Melwin na początku nie zwracał na nią uwagi, lecz (jak myślała Brenda) przyciągnęła go do niej biel własnych zębów. Był jednym z byłych chłopaków Brendy. Wystąpił w odcinku "Zgubna biel zębów". Nieznane jest dlaczego się rozstali, ale Melvin widziany był jeszcze raz z nową dziewczyną w epizodzie „Najlepsiejszy chłopak Brendy”.
 • Wolfik (ang. Wolfie) – pojawił się w odcinku „Wolfik-książę dżungli”. Wolfik jest psem, który został wychowany przez małpę, która została wychowana przez panterę, która została wychowana przez drzewo kokosowe. Brenda chciała, by został jej chłopakiem po tym, jak uratował jej życie. Jego styl bycia ma niski poziom kultury – podobny do życia Tarzana. Niestety rozstali się, gdyż Brendzie nie udało się zrobić z Wolfika psa na poziomie. Wolfik pojawił się jeszcze raz z nową dziewczyną całkiem podobną do siebie w epizodzie „Najlepsiejszy chłopak Brendy”.
 • Pan Cantarious (czyt. Kantareus) – ślimak w dżungli, który jest sąsiadem z dołu Brendy i Whiskersa. Dowiadujemy się o nim, gdy piłka Whiskersa potoczyła się do jego domu i uderzyła w niego. Jest samotny i bardzo nieprzyjemny. Roznosi ślimaczy śluz, często specjalnie. Sąsiedzi przez cały czas robią sobie nieprzyjemne dowcipy. Pojawił się w odcinku „Śliska sprawa”.
 • Victorec (Victor) – wąż w dżungli, który pojawił się w odcinku „Wyjdę ze skóry” i w „Chojraki kontra tempaki”. Często odnosi się do siebie „Vic” i był zauroczony Lolą Boą w pierwszym z tych epizodów. W jego drugim pojawieniu się, Vic był głową „Klubu Chojraków”.
 • Izabelle – jest olbrzymim jaszczurem płci żeńskiej, która pojawiła się w odcinku „Amorosaurus Rex”. Whiskers był nią zauroczony i gotów był się dla niej zmienić. Jednakże jak stwierdziła Brenda (jak się dowiadujemy słusznie) dziewczyna taka jak Izabell lubi króliki na obiad z buraczkami...
 • Panna Kizia Mizia – jest pluszową zabawką Brendy, która uległa zniszczeniu. Występuje tylko w odcinku „Panna Kizia Mizia”. W tym odcinku Whiskers przypadkowo upokarza Brendę chcąc, aby Kizia Mizia wróciła do swojej właścicielki. Jednak nie podejrzewa, że Brenda wyrosła już z pluszaków. Oddaje ją więc Gasparowi, który nazywa pluszaka „Penelopa le Gecko”.
 • Tiffany Turlington z Turlingtonów z Texasu – Brązowy pies, tej samej rasy co Brenda, występuje w odcinku „Bratnie dusze”. Tak jak Brenda jest bogata i rozpieszczona oraz mieszka w bogatej rodzinie. Na początku przyjaźniła się z Brendą, ale pokłóciły się o Whiskersa. W końcu Tiffany wydostała się z dżungli.
 • Wanda Karlington z Karlingtonów z Georgii i Brykers – para przyjaciół. Bardzo podobni pod każdym względem do głównych bohaterów. Jak się jednak okazuje, są od nich lepsi we wszystkim co bardzo irytuje naszą parkę bohaterów. Pojawili się w odcinku „Wanda i pan Brykers”
 • Borys – Małpa z Rosji, która spadła z rakietą w odcinku "Spadaj na księżyc, Whiskers!". Jego ulubione słowa to: "Niet", "Niet Nienada". Lubi barszcz. Za żadne skarby nie chce wracać z powrotem w kosmos.
 • Lorenzo – jaguar, który mieszkał z Brendą i Whiskersem. Przypadkowo natknął się na Whiskersa i chciał go zjeść, ale królik wyciągnął mu kolec z łapy i zostali przyjaciółmi. Jednak jego zachowanie irytowało Brendę i jak się okazało również Whiskersa. Wystąpił w odcinku ,,Nie ma kumpli bez kolców".Pod koniec odcinka ponownie kolec wbija mu się do łapy i dzięki temu opuszcza dom bohaterów. Lubi opowiadać kawały o palczatkach.
 • Arturo – jaguar, w którym zakochała się Brenda. Niestety ten miał wobec niej złe zamiary. Dzięki Whiskersowi, jego łapom i niesamowitemu talentowi do wpadania w dziwne sytuacje udało się uratować Brendę przed pożarciem. Arturo wystąpił w odcinku ,,Mam królika na karku".
 • Sierżant Mrówa – przywódca mrówczej armii. Gdy Brenda zniszczyła jego mrowisko, zmuszona została wraz z Whiskersem wstąpić do mrówczej armii, żeby uchronić mrówki przed mrówkojadami. Wystąpił w odcinku ,,Szeregowiec Mrówa".
 • Petru – owocożerny nietoperz, sąsiad bohaterów. Whiskers myślał, że Petru jest wampirem i próbował to wszystkim udowodnić. Pod koniec odcinka ,,Klątwa nietoperza" nietoperz wyznaje, że jest mięsożercą.
 • Mikołaj – gruby brodacz rozdający prezenty. Brenda chciała go poprosić o zabranie ją na Florydę lecz Mikołaj nie mógł jej tam zabrać, gdyż była najniegrzeczniejszą osobą. Wszystko jednak potoczyło się nieco inaczej jednak znów nie po myśli bogatej suczki. Brodacz obiecał ją wziąć za rok, jeśli będzie grzeczna. W tym odcinku możemy zobaczyć skrawek wnętrza domu Brendy na Florydzie.
 • Poncho – Poncho to mały tapir, który występuje w odcinku "Mini Wiskers". Zgubił się więc Brenda postanowiła go przygarnąć na czas póki nie odnajdą rodziców malca. Na początku Whiskers go nie lubił, ale później zostali dobrymi przyjaciółmi. Poncho naśladuje Whiskersa krok w krok co może okazać się kłopotliwe.
 • Tito – Małpa która uczy Samby. Brenda jest w nim zakochana. Wspólnie z Margo walczą o względy małpy.
 • Ralph, Nalph i Stalph – trzy goryle Gaspara. Są mu wierni, ale bardzo głupi – dadzą się wykiwać nawet Whiskersowi. Są bardzo silni. Gaspar bardzo nimi pomiata.
 • Amorek (według pana Whiskersa Zaczarowany, tłusty, bachor lub bobas który sprawia, że wszyscy się do siebie ślinią) – gołe niemowlę występujące w dwóch odcinkach. Tworzy miłość latając i strzelając z łuku miłosnego lub dla opornych – młota w kształcie serca.
 • Johnny – Gapowaty kaczor który udawał chłopaka Brendy w odcinku "Najlepsiejszy chłopak Brendy".
VIDEOSEANS
(brakujące odcinki w sieci)

18 -  Wielki mały królik
24 - Wielka gra
26 - Rasowa modelka
27 - Między nami, wyjcami
30 - Bratnie dusze
32 - Kiepska zawodniczka
33 - Co dwie głowy to nie jedna
34 - Za wszelką cenę
 35 - Dług wdzięczności
39 - Whiskers wszechmocny
40 - Zakręcony wtorek
42 - Do roboty
43 - Nowy wystrój
44 - Karaoke w dżungli
45 - Wolfik-książę dżungli
46 - Buty oskarżycielami
48 - Być jak chojraki
49 - Śmiechu warte
52 - Zwierzątko
53 - Ile kosztuje godność
54 - Śliska sprawa
55 - Godzina magii
56 - W matni kłamstw
57 - Pieska sztuka
59 - Klątwa
63 - Plotki amazonki
64 - Chiliderki
65 - Nauka to potęgi klucz
66 - Panna Kizia Mizia
67 - Najlepsiejszy chłopak Brendy
68 - Test na stres
70 - Fatalne zauroczenie
72 - Potwór w mojej głowie
73 - Za garść błyskamyków

Prześlij komentarz