Zwariowany świat Malcolma / Malcolm in the middle - klasyka komedii i gry aktorów

"Zwariowany świat Malcoma" to humorystyczna opowieść o życiu tytułowego bohatera oraz jego ekscentrycznej rodziny.

Między czwórką braci nieustannie dochodzi do konfliktów, które prowokują szereg zabawnych sytuacji. Lois (Jane Kaczmarek) i Hal - rodzice Malcolma, Reese'a, Dewey'ego i Francisa, muszą mieć stalowe nerwy oraz niesamowity spryt, aby okiełznać ten niesforny kwartet.

Kiedy wydaje się, że sytuacja jest w miarę opanowana, okazuje się, że Malcolm jest geniuszem. Niestety jego nadzwyczajne zdolności nie ułatwiają mu życia. Uczęszcza on bowiem do klasy dla wybitnie utalentowanych uczniów, przez co staje się pośmiewiskiem dla większości znajomych, a zwłaszcza dla własnego rodzeństwa.

Serial o przygodach nastoletniego geniusza, to historia niezwykłego chłopca, który mimo wysokiego IQ, jak każdy nastolatek boryka się z problemami typowymi dla okresu dojrzewania. Kłopoty natury uczuciowej, brak zrozumienia ze strony rodziców czy utarczki z rodzeństwem, to tylko kilka przeszkód, jakie stoją na drodze dorastającego Malcolma.
Serial opowiada historię życia Malcolma oraz jego niezwykle zakręconej rodziny. Czterej bracia, którzy za nic nie mogą się ze sobą dogadać są prowokatorami wielu przezabawnych sytuacji. Rodzice muszą mieć stalowe nerwy oraz niesamowity spryt aby ich okiełznać. Wydaje się, że już bardziej zwariować nie mogą, ale gdy okazuje się, że Malcolm jest geniuszem, wszyscy zaczynają szaleć jeszcze bardziej.
Rodzina Malcolma wydaje się nieco dziwaczna, choć tak naprawdę jest podobna do każdej innej. Głową rodziny jest Lois, nerwowa matka czwórki synów, żona Hala, ekscentrycznego mężczyzny z duszą dziecka. Malcolm niespodziewanie okazał się genialnym dzieckiem i w rezultacie trafił do specjalnej klasy, z czego wyraźnie nie jest zadowolony. Obserwujemy zwariowany świat oczami nastoletniego Malcolma.
Rodzina Malcolma składa się z sześciorga skrajnie różnych osób. Sam Malcolm jest geniuszem, co wbrew pozorom, wcale nie ułatwia mu życia.. chodzi on bowiem do klasy specjalnej i jest pośmiewiskiem dla większości znajomych, a zwłaszcza dla własnego rodzeństwa. Zwariowany świat Malcolma pozwala obserwować współżycie tych oryginalnych charakterów, zmian jakie w nich zachodzą a przede wszystkim, przekomicznych sytuacji które pomiędzy nimi wynikają.

Malcolm nie ma łatwego życia. Ma dziesięć lat i niezbyt rozgarnięte rodzeństwo: jego brat, Reese, który jest mniej więcej w tym samym wieku, co on, młodszy brat, Dewey, który ma sześć lat i najstarszy Francis, który jest wyjątkowo nierozgarniętym nastolatkiem - właśnie został odesłany do wojskowego liceum z internatem po serii chuligańskich numerów - między innymi za podpalenie samochodu. Rodzice Malcolma to Hal i Lois. Domem rządzi oczywiście Lois - wrzaskliwa, prymitywna despotka, wiecznie zagoniona i przeważnie wściekła...
Amerykański serial komediowy (tzw. ang. sitcom) stworzony przez Linwooda Boomera dla Fox Broadcasting Company. W Polsce emitowany przez telewizję Polsat i Comedy Central Family. Powstało 7 sezonów z 151 odcinkami (22 min. każdy). Super serial z niesamowicie zwariowaną i pomysłową fabułą. Nieprzeciętny humor i wyśmienita gra aktorów. No i ten Bryan Cranston, po prostu miodzio. Polecam i to bardzo! Bardzo trudno dostać odcinki z polskim lektorem, na szczęście są emitowane na Comedy Central choć Polsat też by mógł się postarać ;)

Nagrody

  • Siedem Nagród Emmy
  • Jedna Nagroda Grammy
  • Nominacje do siedmiu Złotych Globów

Prześlij komentarz