Wymiennicy / The Replacements - zwariowana kreskówka o ex-sierotach ;P


Fabuła tego wiekopomnego utworu komediowego nie jest łatwa do opisania w kilku zdaniach, ale mimo tego spróbuje się podjąć tej arcytrudnej sztuki. A więc dwójka sierot: Riley i Todd znajdują w komiksie ogłoszenie firmy Fleemco, wysyłają do nich kilka dolców, a w zamian dostają ojca kaskadera i matkę tajną agentkę. Prócz wyżej wymienionych sierotki za friko biorą sobie od Fleemco dwa telefony z sieci FleemTel. Telefony nie są zwykłe, gdyż każdy z nich ma nielimitowane rozmowy i tajny klawisz do rozmawiania z Konradem. Konrad wymienia im każdą osobę, którą tylko zapragną na nową pod pretekstem zmiany pracy.

Bohaterowie

 • Todd Bartholomew Daring-Fleem – brat Riley. Podziwia swoją mamę, Agentkę K. Uczy się niezbyt dobrze. Często ma głupie pomysły, jednak jest bardzo sympatycznym, rudym chłopcem. Ma wielu przyjaciół. Nie lubi przyznawać racji Riley, jednak bardzo ją kocha. Uczy się niemieckiego. Jego przyjacielem jest Hacobo, a kumplem z ławki, na grze w bejsbol gapowaty Sheldon.
 • Riley Eugenia Daring-Fleem (czyt. Rajli) – siostra Todda. Ma trzynaście lat. Najlepsza uczennica. Kocha florę i faunę, a szczególnie baśniowe jednorożce i rasowe konie. Choruje po słodyczach – nie może jeść dużych ilości cukru. Nie jest za ładna i, podobnie jak swój brat, ruda. Zawsze poważna. Bardzo sympatyczna, tylko w ostateczności dzwoni do Fleemco. Jest fanką Dustina Dreamlackea (postać ta jest parodią Justina Timberlake’a). Ma muła imieniem Książę Cynamonowe Buty. Kocha Johnny'ego. Do Fleemco dzwoni zazwyczaj by pomóc innym, rzadziej dla własnego dobra. Bardzo kocha swoją rodzinę. Tak jak swój brat jest z sierocińca.
 • Richard „Dick” Marion Daring – tata Todda i Riley, a jednocześnie kaskader. Nie należy do inteligentnych. Trochę gapowaty. Nie zna niemieckiego. Bardzo kocha swoją żonę oraz swoje dzieci. Lubi A.U.T.K.O. Jest bardzo dziecinny: bawi się lalkami, figurkami i swoim misiem. W szkole średniej był sportowcem.
 • Karen Jane „K” Mildred Daring (ang. Agent K.) – żona Dicka, a jednocześnie superszpieg. Bardzo ładna i mądra. Bardzo kocha swoje dzieci i zawsze jest gotowa im pomóc. Panicznie boi się publiczności. Jest wariatką na punkcie superszpiegostwa. Nie umie gotować. W jednym z odcinków kłóci się ze swoją mamą, której nie poznała, myśląc, że to wróg.
 • Konrad Fleem (ang. Conrad Fleem) – szef firmy Fleemco. Riley i Todd dzwonią do niego, aby wymienić starych ludzi na nowych. Nigdy nie pokazuje twarzy,gdy dzieciaki dzwonią do niego.
 • A.U.T.K.O. (ang. CARRY.Y) – samochód z gadżetami. A.U.T.K.O. nie lubi rodzeństwa Dicka oraz jego samego, jednak uwielbia Riley, Todda i Agentkę K. Umie mówić. Podobnie jak Riley, jest fanem Dustina Dreamlackea. Czasem podwozi dzieciaki do szkoły. Tak naprawdę ma na imię Carter.
 • Tasumi – przyjaciółka Riley. Tasumi ubiera się na pomarańczowo. Pochodzi z Japonii. W odcinku „Zamaskowana Tasumi” okazuje się śliczną megagwiazdą muzyki pop. Przeprowadziła się do Pleasent Hills,ze względu na wścibskich paparazzi. Ma czarne lśniące włosy i jasną cerę. Ma złe przeczucia co do Sierry. Jej najlepszą przyjaciółką jest Riley oraz Abby, z którą lubi się przedrzeźniać.
 • Sierra McCool – cheerleaderka, najbardziej lubiana osoba w szkole. Wszyscy ją uwielbiają i chcą należeć do jej grupy przyjaciółek. Bardzo ładna i bogata. Lubi zakupy i jak się okazuje w jednym odcinku – science fiction, itp. Ciągle dokucza Riley.
 • Abby – przyjaciółka Tasumi i Riley. Choć bardzo lubi Riley i Tasumi to jednak chciałaby być w grupie Sierry i jej koleżanek. Jest bardzo bogata i zna się na modzie.
 • Buzz Winters – kolega Todda, jest bardzo wredny dla Riley i Todda. Lubi tańczyć balet oraz grać w pchnięcie kulą. Ma blond włosy, a jego rodzina nie lubi Daringów. W jednym z odcinków dowiadujemy się, że ma dozór kuratora.
 • Shelton Klutzberry – kolega Todda. Niezdarny i Gapowaty. Ma starszą siostrę w wieku Riley. W jednym z odcinków ma dziewczynę – gwiazdę popu. Kiedy przez przypadek spadły mu okulary stał się super przystojniakiem. Jak się okazuje jego okulary są tak ciężkie, że krzywią mu kręgosłup i odbierają chęć życia.
 • Dyrektor Cathler (Principal McCath) – chytry i sprytny. Najbardziej zależy mu na pieniądzach. Pochodzi z Grenlandii.
 • Jacobo Jacobo (HA-CO-BO) – najlepszy przyjaciel Todda. Pokłócili się z powodu piłki. Podkochuje się w mamie Todda i Riley.
 • Klaudia i Jennifer (ang. Lipsy and Jenny) – koleżanki Sierry. Obie mają blond włosy. Najczęściej kupują podobne ciuchy.
 • Johnny Hitswell – najprzystojniejszy chłopak w szkole. Podkochują się w nim wszystkie dziewczyny. Podoba mu się Riley.
 • Shelly Klutzberry – chodzi do klasy razem z Riley. Dobrze się uczy. Prymuska i kujonka. Tak samo gapowata jak jej brat – Sheldon. W jednym z odcinków idzie na randkę z Johnym. W przeciwieństwie do brata równie paskudnie wygląda z okularami jak i bez nich.
 • Pan Jajkowaty Klutzberry (ang. Eggr) – Tata Sheltona i Shelly. Jest okulistą i optykiem. Ma urodę taką jak jego brzydkie dzieci, ale jego żona jest piękna. Naprawdę nazywa się Jajek Pacań.
 • Hej Norman (ang. Pepperpon Bub) – Brat A.U.T.K.A. Jest o niego bardzo zazdrosny, bo A.U.T.K.O. jest bogate, a Hej Norman nie. Chce, by wszyscy nazywali go C.A.R.Y.R.E.R.K.A.. Kocha się w Dicku Daringu.
 • Heidi Klutzberry – matka Shelly i Sheldona. Jest piękną blondynką z krótkimi włosami i szczupłą sylwetką.
 Powstały dwie serie z 52 odcinkami. Każdy trwa jakieś 30 min. U nas emitowany od 23 lutego 2007 na Disney Channel. Fajna kreskówka, szczególnie rozwalający jest ojciec kaskader, ale i kłótnie rodzeństwa są niezłe ;P

Todd we własnej osobie

Prześlij komentarz