Korki ze slangu młodzieżowego ;P Elektryk i chemik w slangu

Dobrze wiemy, kto to jest elektryk, misjonarz, chemik, kominiarz, komornik, narciarz, spadochroniarz, rolnik, farmer, rzeźnik. W slangu nazwy tych zawodów otrzymały inne znaczenie.
Młodzież nazywa elektrykiem osobę pobudzoną, pełną energii, z nietypowym poczuciem humoru. Elektryk to także gitara elektryczna. A kto zasłużył w slangu na miano misjonarza? Otóż misjonarz to jest osoba paląca w danej chwili papierosa. Od chemików trzymajmy się z daleka, bo chemik to ktoś sprzedający lub biorący narkotyki w dużych ilościach. W języku młodzieżowym kominiarz wcale nie przynosi szczęścia, tak mówi się na członka grupy antyterrorystycznej. Nazwa kominiarz pochodzi od charakterystycznego nakrycia głowy zwanego kominiarką.
Określenia: komornik i narciarz nie odnoszą się do ludzi. Komornikiem nazywana jest kontrolka braku paliwa w samochodzie. Chyba żaden kierowca nie lubi jak mu się komornik włącza. Z kolei narciarz to inna forma zwrotu: na razie.
Określenie: spadochroniarz odnosi się do ucznia powtarzającego rok. A kim są w slangu farmerzy i rolnicy. Na miano farmerów zasłużyły dwie grupy ludzi. Farmerami są zwyczajni działkowcy, ale także gracze komputerowi potrafiący wykonywać te same czynności przez wiele godzin.
Z kolei rolnik to osoba uprawiająca konopie. Pozostał jeszcze rzeźnik, kim on jest w slangu? Rzeźnik to określenie jak najbardziej pozytywne, tak nazywana jest osoba, która wyróżnia się spośród pozostałych niezwykłymi osiągnięciami.
Agnieszka Pietrzyk
www.razemztoba.pl

1 comment

Anonimowy | 23 września 2013 09:07

lol chujowe przeciez takich tekstów nie używa młodzież, na pewno ta która nie jest niepełnosprawna..

Prześlij komentarz