Korki ze slangu młodzieżowego ;P Litera "E"


Przyszedł czas na sporządzenie slangowego niezbędnika na literę e. Na pierwszym miejscu wpisujemy słowo edżi. To określenie może bardzo się przydać w codziennych kontaktach. Jeżeli chcielibyśmy z uznaniem wyrazić się o czyiś butach albo spodniach, możemy powiedzieć, że są edżi, czyli modne, trendy. Edżi to jedno z młodszych określeń w polskim slangu, z powodzeniem zastępuje zwrot dżezi.

Drugą pozycje pośród slangowych określeń na literę e zajmuje egal. Ten zwrot może przydać się głównie tym, którzy często mówią: Wszystko mi jedno. Teraz mogą mówić: Jest mi to egal. Egal z niemieckiego oznacza obojętne, nieważne. Następne na naszej liście jest słowo error, czyli błąd. Jeżeli nie odpowiada nam jakaś sytuacja albo nie zgadzamy się z czyjąś opinią, możemy ją skomentować, mówiąc: error.

Do naszego niezbędnika na literę e dopisujemy następujące słowa: es, eska, esesman. Są to slangowe określenia na krótką wiadomość tekstową, czyli SMS. Można więc puścić komuś esesmana, esa lub eskę. Posiadacze telefonów komórkowych marki Sony Ericsson powinni zapamiętać nazwę eryk, jest to bowiem slangowe określenie na aparat tej właśnie firmy.

Jakie jeszcze slangowe zwroty na literę e warto sobie przyswoić? Na pewno w naszym spisie powinny znaleźć się takie słowa jak: ello, elson, emanuelo, ema, emanko. Zwroty te wypowiadamy na powitanie lub pożegnanie zamiast zwyczajowego cześć. Ello to skrót od hello, a ema i emanko to skrócone wersje zwrotów siema i siemanko.

Nie możemy też zapomnieć o bardzo popularnym określeniu emo. Emo to ludzie słuchający muzyki o ciężkich brzmieniach z emocjonalnymi tekstami. Emo wyróżniają się wyglądem, noszą wąskie spodnie, mają kolorowe paznokcie, oczy zarysowane czarną kredką oraz długie grzywki. Emo to także nazwa pewnego rodzaju stanu emocjonalnego, charakteryzującego się dużą uczuciowością, wrażliwością.

Nasz slangowy niezbędnik na literę e zamkniemy zwrotem eot. Są to pierwsze litery od wyrażenia end of topic, czyli koniec tematu.

Agnieszka Pietrzyk
www.razemztoba.pl

Prześlij komentarz