Korki ze slangu młodzieżowego ;P Slangowe imiona

Jeżeli jesteś ciekaw, czy twoje imię pojawia się w języku młodzieżowym i jakie jest jego slangowe znaczenie, to przeczytaj ten artykuł.

  Zacznijmy od imion żeńskich, niech pierwsza będzie Tereska. Imię Tereska rymuje się ze słowem deska, a deska to przedmiot płaski. Dlatego Tereskami nazywane są dziewczyny, których natura nie obdarzyła okrągłymi kształtami. Przeciwieństwem Tereski jest Berta. Kiedyś grubą Bertą nazwano ciężki moździerz oblężniczy, chyba dlatego dzisiaj na miano Berty zasłużyły kobiety o pokaźnych rozmiarach.
   Żadna dziewczyna zapewne nie chciałaby, aby mówiono do niej Fizia. Fizia, a właściwie Fizia kartoflanka to dziewczyna zaniedbana i nieobyta w świecie. Z kolei imię Malina odnosi się do atrakcyjnej kobiety z klasą. A kim w slangu jest Kryśka? To imię oznacza dziewczynę o pewnym wyglądzie. Kryśka chodzi zawsze w minispódniczkach, białych kozaczkach, nosi podróbki światowych marek, na włosach ma tleniony blond, a na paznokciach różowe tipsy. Ponadto jest mocno opalona.
Nie wszystkie imiona w slangu odnoszą się do osób. Pewne służą jako nazwa rzeczy, jak np. Majka, Maria, Maryśka, Marian, Bronek, Władimir, Maciek, Zenek, Mieszko. Majka, tak niekiedy mówi się na morfinę, co wiedzą ci, którzy czytali „Pamiętnik Narkomanki”. Maria, Maryśka i Marian to również nazwy narkotyku, marihuany. Bronek i Władimir odnoszą się do alkoholu. Bronkiem nazywane jest piwo, a Władimir to wódka marki Smirnoff rozlewana w Polsce. Za imionami Zenek i Mieszko kryją się pieniądze. Zenek to 1 PLN, a Mieszko to 10 PLN, a zatem coś może kosztować 10 Mieszków albo 50 Zenków. Czy wiecie, co nazywane jest Maćkiem? Maciek to oczywiście duży brzuch.
     Przyjrzyjmy się jeszcze kilku męskim imionom, które służą do nazwania różnych typów męskiej osobowości. Wiesiek jest to osoba przynosząca wstyd. Stefan - tak mówi się na kogoś, kto w danej chwili nic nie rozumie. Mietek jest to częsty awanturnik, doprowadzający się do stanu maksymalnej nietrzeźwości. Imię Rysio ma podwójną semantykę. Po pierwsze odnosi się do Rysia z Klanu i oznacza człowieka spokojnego, a zarazem ciapowatego. Po drugie Rysiem można nazwać osobę, której imienia nie znamy. Rysio jako imię pasujące do każdego.
     Na zakończenie anegdota z imieniem w tle. Pewnego razu Aleksander Borodin wybrał się z żoną w podróż za granicę. Podczas kontroli paszportów urzędnik zapytał muzyka o imię żony. Borodin znany z roztargnienia, zasępił się i w żaden sposób nie mógł odpowiedzieć na pytanie. Urzędnik patrzył na niego coraz bardziej podejrzliwie, aż nadeszła żona artysty.
— Katiu, jak dobrze że jesteś! — zawołał uradowany kompozytor. — Powiedz temu panu, jak ci na imię...


Agnieszka Pietrzyk
www.razemztoba.pl

Prześlij komentarz