Pinky i Mózg - kreskówka..warto obejrzeć;-)

Co noc w pewnym laboratorium dwie doświadczalne myszy próbują zdobyć władzę nad światem. By im się to udało muszą wykonać niekiedy bardzo dziwny i trudny plan wymyślony przez jedną z myszy - Mózga. 
  • Móżdżku, co będziemy robić dziś w nocy?
    – Dokładnie to samo, co robimy każdej, Pinky: opanowywać świat!
  • – Pinky, czy kapujesz to, co ja kapuję?


Główni bohaterowie to dwie laboratoryjne białe myszki, które każdego wieczoru próbują opanować świat. Pojawili się oni po raz pierwszy w serialu Animaniacy (ang. Animaniacs, 1993-1998). Dopiero w 1995 roku doczekali się własnego show. Serial ten ma 65 odcinków + 13 odcinków pod tytułem: Pinky, Elmira i Mózg (ang. Pinky, Elmyra and the Brain).
  • Serial ten był emitowany w Polsce w Canal+ w programie Rozkodowany Bugs Bunny, a także w stacji ZigZap, gdzie swoją premierę miał 20 lutego 2007 roku.
  • Był również emitowany w kreskówce Animaniacy, w Cartoon Network, TVN i TVP3 oraz Canal+.
  • Odcinek trwa 20min
Ogólnie dobra fabuła, zabawny scenariusz i ..po prostu ta bajka należy do tych co wypada obejrzeć;P

1 comment

Anonimowy | 19 stycznia 2012 12:02

Genialna kreskówka. Świetne postacie, ciekawy scenariusz, masa nawiązań do filmu, literatury i pop-kultury lat 90-tych, naśmiewanie się z ludzkiej głupoty i stereotypów, oraz różne "niegrzeczne" aluzje sprawiają że to prawdziwy majstersztyk. Co ciekawe, serial ten podoba się bardziej dorosłym niżdzieciom, bo tylko oni mogą pojąć wszystkie dowcipy :)

Prześlij komentarz