Ciekawostka: Chłopcy o popularnych imionach rzadziej łamią prawo

Chłopcy o nietypowych imionach częściej wchodzą w konflikt z prawem niż mający imię popularne - pokazują badania amerykańskich naukowców Davida Kalista i Daniela Lee.
Naukowcy porównali pierwsze imiona nieletnich będących na bakier z prawem chłopców z imionami ich rówieśników w całej populacji i wyliczyli współczynnik popularności każdego imienia. Na przykład dla imienia Michael współczynnik ten wynosił 100, co oznaczało, że jest to najpopularniejsze imię w danym okresie. Imię David, ze współczynnikiem 50, było o połowę mniej popularne od Michael, a imiona takie jak: Alec, Ernest, Ivan, Kareem czy Malcolm uzyskały współczynnik popularności równy 1.
Po analizie danych okazało się, że niezależnie od rasy chłopcy o mało popularnych imionach częściej popadali w konflikt z prawem, angażując się w działalność przestępczą. Chłopcy o nietypowych imionach są inaczej traktowani przez rówieśników i jest im trudniej nawiązywać relacje, co może wpływać na ich skłonność do łamania prawa - komentują badanie autorzy.
www.poradnikpr.info

Prześlij komentarz