Korki ze slangu młodzieżowego ;P Slang na lato

Sporządzimy krótką listę słów ze slangu przydatnych latem. Lato kojarzy się nam z wakacjami, odpoczynkiem, wyjazdami i słońcem. Wakacje w mowie młodzieżowej nazywane są waksami. Możemy wyjechać na waksy nad morze albo w góry. Dla studentów wakacje to czas, kiedy można sobie dorobić, wykonując prace sezonowe za granicą. Wtedy wyjeżdżają nie na waksy, lecz na saksy.

Dla wielu osób wakacje spędzone na pracy to kicha. W wolnym czasie lepiej się pobyczyć, czyli poleniuchować, po prostu odpoczywać nic nie robiąc. Bycząc się, można jednocześnie opalać swoje ciało, czyli jak mówi młodzież: smażyć się. Jeżeli słońce pali niemiłosiernie, możemy powiedzieć: ale smaży.

Pamiętajmy, że w slangu czasownik: opalać się, wcale nie oznacza zażywania kąpieli słonecznych. Opalać się to brać udział w imprezie z udziałem marihuany. Jeżeli młodzi ludzie mówią, że wybierają się za miasto, aby się opalać, to może chodzić o te drugie znaczenie. Wakacje mają tylko uczniowie i studenci, a pracujący muszą wziąć urlop. Wprawdzie młody człowiek też może powiedzieć, że jest na urlopie, ale ma on wtedy zupełnie coś innego na myśli. Urlop w gwarze młodzieżowej to skreślenie z listy uczniów. A zatem latem wybieramy się na saksy albo na waksy. Jeżeli jedziemy na waksy, to nie po to, aby się opalać, lecz żeby się smażyć, ewentualnie się pobyczyć.
www.razemztoba.pl

Prześlij komentarz