Wyścig Śmierci 2 / Death Race 2 (2010) - brawura i walka o przetrwanie na drodze

Luke Goss wcieli się w gangstera, który za zabicie policjanta podczas napadu na bank zostaje skazany na dożywocie. W więzieniu przystojny, pewny siebie i charyzmatyczny Luke o nieprzeciętnych umiejętnościach prowadzenia samochodów przyciąga uwagę producentki telewizyjnej September Jones. Ma ona pomysł na świetną rozrywkę dla mas: Wyścig Śmierci.
Terminal Island: niedaleka przyszłość. Rosnący apetyt świata na sporty ekstremalne i widowiska na żywo urósł do imponujących rozmiarów i znalazł swoje ujście w brutalnych programach telewizyjnych typu "reality show". Wyścigi samochodowe są teraz wyjątkowo krwawe, a ich uczestnicy to niebezpieczni więźniowie. Podrasowane samochody i kryminaliści kreują widowiska o notowaniach wyższych nawet niż rozgrywki Super Bowl. Zasady Wyścigu Śmierci są proste: wygrasz pięć konkurencji - jesteś wolny. Przegrasz - pozostała po tobie mokra plama rozbryzgnie się po całym Internecie.

Gwiazda kina akcji Jason Statham ("Transporter", "Angielska robota") wciela się w postać Jensena Amesa, wrobionego w morderstwo kierowcy wyścigowego osadzonego w zakładzie karnym na Terminal Island. Zmuszony przez bezwzględną naczelniczkę więzienia, Hennessey (Joan Allen), Ames decyduje się wziąć udział w Wyścigu Śmierci

Z twarzą ukrytą za ohydną maską, skazaniec podejmuje się graniczącego z obłędem trzydniowego wyzwania, które ma mu dać wolność. Ale, aby sięgnąć po nagrodę, Ames musi podjąć walkę z najbardziej zawziętymi kryminalistami. Aby wygrać Ames musi usiąść za kierownicą Mustanga V8 Fastback wyposażonego w dwa mini karabiny, miotacze ognia i napalmu i niszczyć wszystko na swojej drodze.

"Wyścig śmierci" to luźny remake kultowej produkcji Rogera Cormana "Death Race 2000" z 1975 roku, jednego z pierwszych filmów w karierze Sylvestra Stallone'a. Jego realizacji podjął się Paul W.S. Anderson, autor udanego "Ukrytego wymiaru" oraz przebojowych adaptacji gier wideo "Resident Evil" i "Obcy kontra Predator".

Na ekrany polskich kin film wszedł 8. października ubiegłego roku. Od 5. lutego dostępny jest na DVD.


Na razie dostępne tylko napisy, ale film ma tyle w sobie akcji, że praktycznie to wogóle nie przeszkadza. Część trzyma w napięciu tak samo jak poprzednia. Fajnie tak popatrzeć na takie rozwałki na drodze;P 
Obejrzyj ON-LINE: kino.pecetowiec

Prześlij komentarz