"Aksamitny Królik" - do czytania i słuchania

"Aksamitny Królik czyli jak zabawki stają się prawdziwe" brytyjsko-amerykańskiej pisarki Margery Williams ukazał się po raz pierwszy w 1922 roku. Od tego czasu książka doczekała się ponad 150 wydań, co nie dziwi.

Jeśli macie kilkuletnie dzieci i chcecie, by oderwały się od nie zawsze mądrych kreskówek serwowanych przez telewizję, zaproponujcie im "Aksamitnego Królika". Tę piękną, mądrą i klasyczną już opowieść dla dzieci wydawnictwo Auditus opublikowało w postaci książki oraz audiobooka, gdzie lektorem jest popularny aktor Piotr Fronczewski.

"Aksamitny Królik czyli jak zabawki stają się prawdziwe" brytyjsko-amerykańskiej pisarki Margery Williams ukazał się po raz pierwszy w 1922 roku. Od tego czasu książka doczekała się ponad 150 wydań, co nie dziwi. "Aksamitny Królik" jest bowiem magiczną opowieścią, którą będzie można czytać dzieciom i za sto lat. Polskie dzieci mogą poznać "Aksamitnego Królika" dopiero teraz - to pierwsze wydanie w języku polskim. Tym bardziej warto po tę książkę sięgnąć.

Tytułowy królik jest zabawką, którą pewien Chłopiec otrzymuje na Boże Narodzenie. Jak to w bajce, Aksamitny Królik myśli, czuje i rozmawia z innymi zabawkami, a jego największym marzeniem jest, by stać się Prawdziwym. To pragnienie się urzeczywistni, choć oczywiście nie od razu. Królik i czytelnicy przekonają się najpierw, że dobrze jest mieć marzenia i mocno wierzyć w ich spełnienie. Wydana przez Auditus książka ukazała się z oryginalnymi ilustracjami Williama Nicholsona, świetnie oddającymi klimat wzruszającej opowieści Margery Williams.

Również znakomita interpretacja Piotra Fronczewskiego na audiobooku pozwoli małym słuchaczom przenieść się do krainy, w której spełniają się marzenia. A i dorosłych "Aksamitny Królik" nie pozostawi obojętnymi.

Prześlij komentarz