Telewizja internetowa efektem rozwoju globalnej sieci

Bardzo szybki rozwój internetowej sieci na całym świecie i powiązane z tym duże przyspieszenie szybkości transferu danych sprawiły, że w sieci zaczęły się pojawiać media tradycyjne, czyli telewizja czy radio. Nikt już nie jest zdziwiony, że na biurku zobaczy głośniki i słyszy z nich audycje najbardziej popularnych stacji radiowych.

Także zupełnie przestaje dziwić monitor laptopa czy komputera, na którym użytkownicy oglądają programy telewizyjne. Telewizja oglądana przez internet zdobywa coraz większą popularność. W prawie każdym domu jest dostępny szybki internet, w wielu firmach również, prędkość komputerów i łączy szybko rosną, i to wszystko jest powodem tego, że coraz więcej osób zajmuje miejsca przed monitorem żeby obejrzeć ciekawy program.

Telewizja internetowa ma sporo zalet. Po pierwsze nie musimy kupować żadnych urządzeń i okablowania. W zupełności wystarczy stacjonarny komputer lub notebook, dobre łącze i specjalny program do zarządzania kanałami. Telewizyjnych programów jest wiele, mają one różne możliwości i powinno się trochę o nich się dowiedzieć, zanim się na któryś zdecydujemy. Większość z nich obsługuje kilka tysięcy stacji radiowych i telewizyjnych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Dostępne są zarówno stacje działające tylko w internecie, jak też normalne stacje naziemne i satelitarne, w tym kanały TVP, TVN i Polsat. Programy są najczęściej proste w użyciu, dzięki czemu telewizja internetowa na komputerze nie stanowi żadnego problemu.

Lecz telewizja przez internet to nie tylko same plusy, ma również swoje wady. Po pierwsze, mimo ogromnej ilości dostępnych kanałów, części z nich nie będziemy mogli zobaczyć w internecie. Dotyczy to zwłaszcza tematycznych programów, dostępnych jedynie w ofercie telewizji satelitarnej i kablowej. A druga niedogodność to niestety mały komfort oglądania. Nawet największe ekrany nie zastąpią dużego nowoczesnego telewizora z dobrymi głośnikami, przed którym w czasie oglądania możemy poczuć się jakbyśmy siedzieli w sali kinowej. Z tego powodu dla sporej grupy osób internetowa telewizja jest dodatkiem, z którego mniej lub więcej korzystają, lecz nie rezygnują przy tym z prawdziwej telewizji.

Prześlij komentarz