Możliwości dostępu do filmów w Internecie

Postęp technologii objawiający się w szczególności rozwojem sieci Internet przyczynił się do rozwoju nowoczesnych nieznanych wcześniej możliwości dostępu do dóbr kultury.


Jednym z takich rozwiązań są kina online. Pozwalają one na zapoznanie się z kinowymi nowościami bez opuszczania domowego zacisza. Wystarczy standardowe łącze internetowe, komputer spełniający niewygórowane wymagania techniczne oraz monitor, obecnie istnieją już możliwości wykorzystania, jako monitora również nowoczesnego telewizora. Wystarczy zarejestrować się na wybranej stronie i już możemy wybierać interesujący nas film. Oczywiście korzystanie z możliwości, jakie daje kino online wymaga wniesienia opłat tak jak w klasycznym kinie. W tym przypadku cena za możliwość obejrzenia filmu nie zależy od ilości oglądających osób, lecz od popularności filmu i zaleczenia go przez administratora serwisu do konkretnej kategorii cenowej. Zdecydowana większość serwisów tego typu umożliwia wnoszenie opat za pomocą przesłania wiadomości sms odpowiedniej wartości. Jako wiadomość zwrotną otrzymujemy kod umożliwiający dostęp do danego filmu. Oczywiście komercyjne serwisy starają się zabezpieczyć rozpowszechniane filmy przed nielegalnym kopiowaniem. Kopiowanie materiałów filmowych z tych źródeł staje się obecnie jednym ze sposobów na pozyskanie pirackich kopi. Alternatywą dla płatnych serwisów kinowych są strony oferujące darmowe filmy. Korzystając z możliwości, jakie oferują serwisy tego typu mamy możliwość uzyskania darmowego dostępu do interesujących nas tytułów. Musimy jednak być świadomi, iż wybierając takie rozwiązanie naruszamy chronione prawa twórców, co w przypadku bardzo intensywnego korzystania z tego typu serwisów może zakończyć się wizytą smutnych panów w charakterystycznych niebieskich mundurach.

Takie przykładowe stronki godne polecenia to:
1. kino.pecetowiec  bardzo duża ilość filmów, również tych prosto z aktualnego kina. Poza tym często można zobaczyć komentarze i ocenić sobie film.
2. iitv.info według mnie najlepsza stronka z serialami online, chyba nigdzie nie ma takiego wyboru
3. serialeifilmy.pl 
4. seans24.pl 
5. filmykino.pl 
6. kinotube.pl
7. cluster006.ovh.net
8. ekino.tv
9. myfilms.pl
10. filmolandia.net.pl
Można znaleźć sporo więcej wpisując w Google hasło "kino online". To proste;-)

Prześlij komentarz